13.10.2020 r. Zachęcamy do głosowania w projekcie "Pod Biało-czerwoną"

Głosujmy na projekt "Pod Biało-czerwoną"

gov.pl/białoczerwona

Projekt ma na celu uczczenie 100 rocznicy Bitwy Warszawskiej , jej bohaterów oraz triumfatorów. Jego zadaniem jest również integracja lokalnych i ponadlokalnych społeczności w duchu tradycji , jedności oraz nowoczesnego patriotyzmu. Inicjatywa realizowana będzie pod honorowym patronatem Prezesa Rady Ministrów , Pana Mateusza Morawieckiego.

Zaangażowanie mieszkańców jak największej liczby gmin w naszym kraju , ma sprzyjać refleksji zarówno nad samym patriotyzmem , jak i przyszłością Polski. 100 -lecie Bitwy Warszawskiej stanowi ku temu doskonałą okazję .

Projekt zakłada sfinansowanie zakupu masztów i flag oraz ich instalacji dla każdej gminy w Polsce , która spełni określone w Regulaminie warunki .Aby wziąć udział w projekcie mieszkańcy danej gminy muszą zebrać określoną liczbę głosów poparcia dla udziału gminy w projekcie (minimum 100 głosów z gminy do 20 000 mieszkańców).

Jak głosować?

Głosy poparcia składane są elektronicznie poprzez wypełnienie ankiety dostępnej na stronie :

gov.pl/białoczerwona

w miejsce lidera wpisujemy:
Wójt Gminy Kozłowo Marek Wolszczak

Głosy poparcia będą zbierane do dnia 11 listopada 2020 r.
do godziny 23.59