10.01.2021 r. Realizujemy projekt „Czytam z klasą”

Uczniowie klasy trzeciej biorą udział w II – ekologicznej - edycji międzynarodowego projektu edukacyjnego „Czytam z klasą. Lekturki spod chmurki”. Zrealizowaliśmy moduł I pod hasłem „Mała chmurka w krainie drzew”. Pracowaliśmy z lekturą Marii Terlikowskiej „Drzewo do samego nieba”. Dzieci wykonały piękną chmurkę Tosię oraz Czytusie, które umieściliśmy na klasowej gazetce, dotyczącej projektu. Zilustrowały ulubioną przygodę  z lektury. Wykonały plakaty zachęcające innych do czytania papierowych książek.  Umieściły na nich twórcze i pomysłowe hasła. Wykonały postać głównego bohatera lektury, w formie wydzieranki lub wyklejanki. Prace są twórcze, piękne, kolorowe, starannie wykonane.

Obowiązkowym zadaniem w projekcie była praca z opowiadaniem „Mała chmurka w krainie drzew”, polegająca na realizacji kilku wybranych zadań. Dzieci wysłuchały opowiadania oraz piosenki „Ekologiczne reggae”, obejrzały film edukacyjny „W jaki sposób powstaje papier?”. Uczestniczyły w burzy mózgów „Co nam dają drzewa?” oraz w zabawie „Wyturlaj magiczne drzewo”. Wykonały piękne, barwne prace plastyczne  z wykorzystaniem gazet.

Większość zadań została wykonana w ramach nauki zdalnej. Uczniowie wykazali się dużym zaangażowaniem w realizacji pierwszej części projektu.

Dziękuję Wam Dzieciaki za motywację i chęć do pracy.

Ewa Szymańska