25.02.2021 r. Podziękowanie za udział w projekcie

Dyrekcja, nauczyciele i uczniowie naszej szkoły otrzymali podziękowanie za udział w projekcie „BohaterON w Twojej Szkole 2020” organizowanym w ramach V edycji ogólnopolskiej kampanii z zakresu edukacji historycznej i patriotycznej „BohaterON - włącz historię! ”

W ramach projektu, uczniowie klas IV-VIII wykonali pamiątkowy  albumu dotyczący Powstania Warszawskiego wraz z życzeniami dla powstańców;  ćwiczyli umiejętność pisania opowiadania, którego temat dotyczył walk rozpoczętych 1 sierpnia 1944 r. Ponadto,  Piotr Sowiński, przeprowadził cykl lekcji języka polskiego w oparciu o  fragmenty „Ziela na kraterze” Melchiora Wańkowicza, „Pamiętnika z powstania warszawskiego” Mirona Białoszewskiego, poezję Tadeusza Gajcego, Krzysztofa Kamila Baczyńskiego i Anny Świrszczyńskiej.

Piotr Sowiński