26.09.2021 r. Europejski Dzień Języków

26 września z inicjatywy Rady Europy obchodzony jest Europejski Dzień Języków. Jego celem jest zachęcenie Europejczyków do nauki języków obcych. Tak było również u nas. Uczniowie oddziału przedszkolnego i klas 1-3 zaśpiewali piosenkę „Are you sleeping Brother John?”, a kilkoro z nich nagrało również krótkie filmiki o sobie. Podczas lekcji języka angielskiego starsi uczniowie mieli okazję dowiedzieć wielu ciekawostek językowych, poznać różne formy języków oraz  kulturę państw europejskich. Uczniowie klas 4-5 rywalizowali w zabawie Running dictation, czyli „biegnij po słowo”  - odmiana „bieganego dyktanda. Uczniowie klas 6-8 zmierzyli się z łamańcami językowymi w języku polskim i angielskim. Nieodłącznym elementem nauki, ku uciesze wszystkich uczniów, były gry i zabawy z wykorzystaniem aplikacji edukacyjnych, tj. Kahoot, Quizizz czy Wordwall. Ponadto uczniowie klasy 8 wykonali gazetkę na temat sposobów nauki języków obcych i powodów, dla których warto uczyć się języków obcych.

Dziękuję wszystkim za zaangażowanie i świetną zabawę!

Jolanta Jarocka