14.03.2022 r. ,,Z Natalką i Antkiem w wielkim świecie matematyki”

Natalka  i Antek to bohaterowie projektu Wydawnictwa MAC, którzy zapraszają uczniów klas I-III do odkrywania niezwykłego świata matematyki. Uczniowie klasy III naszej szkoły postanowili przyłączyć się do wielkiej i fascynującej przygody z matematyką, której głównym celem jest rozwijanie u dzieci zainteresowań matematycznych poprzez wykonywanie zadań metodą projektu oraz uświadamianie, że jest ona obecna w naszym życiu na co dzień. Projekt składa się z czterech pojedynczych modułów, a każdy z nich dotyczy zastosowania matematyki w innych dziedzinach życia.

„Matematyka w Kuchni” to pierwszy moduł, którego realizację mamy już za sobą. Wzbudził on wśród uczniów wiele pozytywnych emocji. Dzieci w oparciu o scenariusz, karty pracy, film edukacyjny, a także dodatkowe materiały, odkrywały cyferki w kuchni, jak również utrwaliły sobie takie pojęcia jak: ćwierć, połowa, gram, dekagram, kilogram, litr, szczypta. Trzecioklasiści podczas wykonania zadania finalnego, którym było przygotowanie w grupach sałatki owocowej zgodnie z przepisem, wykorzystywali umiejętności liczenia, ważenia i odmierzania składników. Dla niektórych uczniów było to nie lada wyzwanie, a zarazem wielka satysfakcja z przepysznego efektu. Wszyscy uczniowie na koniec jednogłośnie stwierdzili, że bez umiejętności matematycznych w kuchni ani rusz. ;)