22.04.2022 r. Tak obchodziliśmy Dzień Ziemi

22 kwietnia obchodzimy Dzień Ziemi. Dzieci z oddziału przedszkolnego i klas I – III uczciły to święto. Młodzi przyjaciele przyrody obejrzeli filmiki edukacyjne, wzięli udział w zajęciach dydaktycznych, na których rozmawiali o promowaniu postaw ekologicznych w społeczeństwie, dbaniu o środowisko. Dzieci słuchały piosenek o tematyce przyrodniczej, wykonały prace plastyczne oraz wzięły udział w zabawach i grach edukacyjnych o tematyce ekologicznej (ekologiczne puzzle, ekologiczne abecadło, kwiatek dla Pani Ziemi, kolorowanka na Dzień Ziemi). Wzięliśmy udział w akcji sprzątania śmieci w okolicy szkoły.

Wszyscy chętnie brali udział w proponowanych działaniach. To był dzień obfitujący w wiedzę, umiejętności i pracę dzieci oraz radość z dobrze wykonanych zadań .

Nasi mali ekolodzy spisali się na medal!

Wychowawcy

oddziału przedszkolnego i klas I-III