28.09.2022 r. Soczyste, kwaśne, słodkie… czyli obchody Światowego Dnia Jabłka

Jabłko to jeden z najpopularniejszych owoców zarówno w naszym kraju, jak i na całym świecie. W związku z tym 28 września z okazji Światowego Dnia Jabłka sala przedszkolaków wypełniła się po same brzegi tym ,,zaczarowanym’’ owocem. Maluchy opowiadały o wyglądzie, kolorze, wielkości, kształcie oraz zapachu przyniesionego jabłuszka. Na zajęciach dzieci poznały cały cykl życia jabłoni a tym samym doszły do odpowiedzi na pytanie: Skąd się właściwie biorą jabłka ? Dowiedziały się, że największe zagęszczenie bezcennych witamin znajduje się w miąższu tuż pod skórką, dlatego też tak bardzo ważne jest jedzenie jabłka bez obierania. Za pomocą zmysłów poznawały swój owoc dosłownie kawałek po kawałku, oddając się degustacji jabłkowych wytworów. Tego dnia ,,Jeżyki” zrobiły swój pierwszy w życiu kompot oczywiście z jabłek, a ,,Biedroneczki” swoim jabłuszkom podarowały przepiękne jesienne barwy. Dzień Jabłka zakończył jabłkowy akcent – przedszkolaki poczęstowały pracowników naszej placówki jabłkiem, jednocześnie zachęcając wszystkich do ich częstego jedzenia.Najmłodsi bowiem wiedzą już od teraz, że to źródło zdrowia  i witamin.

Iwona Jaroszewska

Joanna Grzela