29.11.2022 r. Klasa pierwsza zrealizowała I moduł projektu

Uczniowie klasy pierwszej zrealizowali I moduł projektu „Czytam z klasą. Lekturki spod chmurki”. Jego tytuł brzmi „Podróże po Polsce”. Pracowaliśmy w oparciu o lekturę „Legenda o Warsie i Sawie”. Dzieci z zainteresowaniem obejrzały legendę oraz wysłuchały jej treści. Wykonały piękne ilustracje, z których powstała klasowa książeczka, a także plakat, zachęcający do przeczytania lektury. Oglądaliśmy filmy edukacyjne i rozmawialiśmy o zabytkach Warszawy. Dzieci pokazały naszą stolicę na mapie Polski. Próbowały opracować listę rzeczy, które należałoby zabrać w podróż. Na podstawie swoich przemyśleń wykonały plakat. Pięknym uwieńczeniem realizacji I modułu projektu są prezentacje Amelki i Kai. Dziewczynki wcieliły się w postać Sawy.

Dzieci, jak zawsze, pracowały z dużym zaangażowaniem. Przejawiały ciekawość i motywację do działania.

Ewa Szymańska