12.02.2023 r. Dzień Pizzy

Któż z nas nie lubi włoskich, kultowych placków? Pizza zawsze wywołuje radość na naszych twarzach!!! Te smaczne krążki maja swoje święto 9 lutego. Niektórzy z nas uwielbiają je z szynką i pieczarkami, inni z salami, a jeszcze inni komponują własne dodatki. To nie ważne co kto lubi, ważne, że cieszą nasze podniebienie. Z tej okazji na naszych zajęciach rozwiązywaliśmy matematyczne zagadki oraz powstały prace plastyczne. Każdy stworzył swoją własną pizzę ze starannie dobranych składników. Następnie przedszkolaki miały możliwość ,,upieczenia’’ swojej pizzy w piecu przygotowanym specjalnie na tę okazję.

Zajęcia zakończyliśmy degustacją pizzy w przemiłym towarzystwie Kubusia Puchatka, który tego dnia postanowił nas odwiedzić.