10.03.2023 r. "Żeby zdrowe zęby mieć, trzeba tylko chcieć"

W minionym tygodniu przedszkolaki miały okazję dowiedzieć się jak dbać o higienę jamy ustnej, aby ich ząbki były zawsze zdrowe i lśniące. Najpierw obejrzały filmiki edukacyjne: ,,Królik Pampiś uczy dzieci, jak myć zęby”, ,,Nie chcę iść do dentysty’’ oraz ,, Co muszą wiedzieć dzieci o swoich zębach”. Maluszki dowiedziały się jakich narzędzi używa dentysta i na czym polega jego praca. Zapoznały się z  wyglądem gabinetu stomatologicznego oraz dowiedziały się, co to jest próchnica i dlaczego psują się zęby. Poprzez zabawę i ćwiczenia poznały etapy prawidłowego mycia zębów oraz wysłuchały ciekawostek na temat zdrowego odżywiania m.in. dlaczego warto chrupać marchewkę, a także czego unikać podczas posiłku. Przedszkolaki aktywnie uczestniczyły w  zajęciach, w których stawiano przed nimi różne wyzwania. Mamy nadzieję, że dzieci chętnie będą codziennie szczotkowały swoje ząbki i systematycznie odwiedzały gabinet stomatologiczny.