21.03.2023 r. XV Turniej Piłki Nożnej Halowej Szkół Podstawowych o Puchar Wójta Gminy Kozłowo

21 marca w sali gimnastycznej Szkoły Podstawowej w Szkotowie odbył się XV Turniej Piłki Nożnej Halowej Szkół Podstawowych o Puchar Wójta Gminy Kozłowo. Tegoroczna edycja miała inną niż poprzednio formułę. Mianowicie kategorie dziewcząt rozgrywane były w szkole podstawowej w Rogożu, natomiast chłopców w szkole podstawowej w Szkotowie. W turnieju chłopców wzięły udział wszystkie szkoły z gminy Kozłowo w dwóch kategoriach wiekowych: grupa młodsza rocznik 2010 i młodsi oraz starsza  2008 i młodsi.

Uroczystego otwarcia zawodów dokonali: Wójt Gminy Pan Marek Wolszczak oraz Pani Barbara Szczepkowska. W kierunku zawodników skierowane były życzenia, aby zawody przyczyniły się do osiągnięcia jak najlepszych wyników, były miejscem dobrej zabawy oraz toczyły się w duchu zdrowej sportowej rywalizacji. W między czasie zostały wręczone nagrody z gminnego konkursu plastycznego pod nazwą „Zapobiegajmy pożarom”.

Rozgrywki przebiegały w systemie ,,każdy z każdym”, dlatego też zawodnicy wszystkich drużyn mogli sprawdzić swoje umiejętności w rywalizacji z przybyłymi miłośnikami piłki nożnej. Zacięta walka i chęć zajęcia najlepszego miejsca trwała od początku do końca gminnej imprezy sportowej.

Warto dodać, że w grupie starszej wszystkie drużyny uzyskały 4 punkty w klasyfikacji końcowej, a o zwycięstwie i kolejności na podium decydował bilans bramek. Świadczy to tylko o bardzo wyrównanej grze wszystkich zespołów.

Na zakończenie Pan Wójt wręczył drużynom puchary za zajęcie pierwszych miejsc w danej kategorii  oraz medale dla zawodników, zgodnie z zajętymi miejscami.

Ostateczna klasyfikacja Turnieju przedstawia się następująco:

w kategorii chłopców rocznik 2010 i młodsi:

I miejsce – Zespół Szkolno - Przedszkolny w Kozłowie

II miejsce – Szkoła Podstawowa w Zaborowie

III miejsce – Szkoła Podstawowa w Szkotowie

IV miejsce – Szkoła Podstawowa w Rogożu

w kategorii chłopców rocznik 2008 młodsi:

I miejsce – Szkoła Podstawowa w Szkotowie

II miejsce – Szkoła Podstawowa w Rogożu

III miejsce – Szkoła Podstawowa w Zaborowie

IV miejsce – Zespół Szkolno - Przedszkolny w Kozłowie

Serdecznie dziękujemy Panu Danielowi Bugajskiemu za sędziowanie podczas turnieju.

Gratulujemy zwycięzcom turnieju oraz wszystkim drużynom postawy fair-play oraz sportowej walki zawsze do końcowego gwizdka sędziego. Do zobaczenia w przyszłej edycji.

Więcej zdjęć z turnieju znajduje się w galerii.