27.04.2023 r. Konkurs recytatorski

Dnia  27.04.2023r.  Biblioteka  Szkolna  i  Biblioteka  Publiczna  w Szkotowie  zorganizowały  Konkurs  recytatorski  w klasach  I-III, pt. „ Wesołe  wierszyki”.

Celem  konkursu  była  popularyzacja  najpiękniejszych  wierszy  dla  dzieci   i rozwijanie   zdolności  recytatorskich. Do  konkursu  zgłosiło  się  ośmioro  dzieci,  a przystąpiło  sześcioro. Wśród  prezentowanych  wierszy znalazły się  utwory Jana Brzechwy, Juliana  Tuwima i Marii Konopnickiej. Zwycięzcami  zostali:

Mateusz  Kobus z klasy II – I  miejsce, Igor  Bagiński z klasy III – II miejsce i Amelka Kowalska z klasy III – III miejsce.

Na  zakończenie  uroczystości  oprócz nagród za  trzy  pierwsze  miejsca  wszyscy  uczestnicy  otrzymali dyplomy i słodkie niespodzianki.

Izabela  Miller