05.05.2023 r. Spotkanie najmłodszych ze strażakami

Dzień Strażaka to coroczne święto, podczas którego oddajemy hołd i dziękujemy tym, którzy narażają swoje życie, by uratować nas i nasze mienie. W związku z tym przedszkolaki postanowiły odwiedzić budynek Ochotniczej Straży Pożarnej w Szkotowie. Dzięki uprzejmości Pana Grzegorza Kacprzyckiego, Pana Dawida Krzykowskiego oraz Pani Aleksandry Piotrkowskiej maluchy poznały specyfikę pracy strażaków oraz wyposażenie jakim dysponują podczas swojej ciężkiej i odpowiedzialnej służby. Każdy chętny przedszkolak, choć przez chwilę mógł również poczuć się jak prawdziwy strażak, kiedy miał możliwość przymierzenia hełmu oraz obejrzenia wozu strażackiego od środka. Za czynny udział w spotkaniu każde dziecko otrzymało prezent na pamiątkę pobytu w jednostce. Na zakończenie przedszkolaki wręczyły strażakom laurkę życząc wytrwałości w codziennych zmaganiach z przeciwnościami losu oraz wszelkiej pomyślności. Serdecznie dziękujemy naszym bohaterom za wspaniale poprowadzone spotkanie;)