Piernikowy zawrót głowy

Choć jeszcze ponad tydzień do Świąt Bożego Narodzenia, klasy I-III  już zabrały się za przygotowania. Jest bowiem pewien smakołyk świąteczny, który należy upiec kilkanaście dni przed świętami. Są to pierniczki. W środę 13 grudnia 2023 r. uczniowie stanęli na wysokości zadania, wykonując korzenne ciasteczka. Świąteczne smakołyki udały się nadzwyczajnie. Uczniowie z zapałem wałkowali ciasto, wykrawali foremkami pierniczki, układali je na blachach i zanosili do upieczenia.  Nie mogli doczekać się momentu, kiedy pierniki upieką się i będzie można je udekorować, a potem oczywiście zjeść. Zapach świąt roznosił się po całej szkole. Dzieciaki były bardzo zajęte swoją pracą - dzień minął szybko i z dużymi emocjami.