Świat wiejskiego gospodarstwa

Dzisiejsze zajęcia sensoryczne przeniosły nas w świat wiejskiego gospodarstwa. Dzieci miały okazję doświadczać różnorodnych bodźców związanych z życiem na wsi, co sprzyjało ich rozwojowi zmysłów i wyobraźni. Do wspaniałej zabawy prowadziła piękna, różnorodna ścieżka sensoryczna wykonana z rozmaitych  materiałów. W środku czekało na dzieci wiele atrakcji m.in. błoto, które zachowywało się nieco inaczej niż zwykłe błoto. Dzieci były zachwycone, gdy odkrywały, że materiał staje się twardy pod wpływem nacisku, a przy delikatnym dotyku ponownie staje się płynny. To nie tylko świetna zabawa, ale i praktyczna lekcja fizyki! Zajęcia te były nie tylko doskonałą zabawą, ale również ważnym elementem edukacji sensorycznej. Dzieci miały możliwość rozwijania swoich zmysłów, koordynacji oraz umiejętności poznawczych w sposób naturalny i intuicyjny.