Uczcili pamięć Żołnierzy Wyklętych

W piątek – 1 marca – obchodziliśmy Narodowy Dzień Pamięci „Żołnierzy Wyklętych”, święto poświęcone upamiętnieniu żołnierzy niepodległościowego i antykomunistycznego podziemia Polski.
Tego dnia uczniowie naszej szkoły oddali cześć partyzantom, którzy po II wojnie światowej nie złożyli broni i kontynuowali walkę z sowieckim okupantem. W czasie uroczystości Piotr Sowiński przypomniał okoliczności ustanowienia niniejszego święta, a także sylwetki żołnierzy wyklętych. Następnie obejrzano program „Tajemnice historii”, prowadzony przez Radka Koterskiego, a poświęcony „niezłomnym” bohaterom.
Po tej lekcji historii Pan Dyrektor i Przewodniczący Samorządu Uczniowskiego wręczyli uczniom nagrody za stuprocentową frekwencję.

Piotr Sowiński