Żywa lekcja historii „Od Mieszka I do Bolesława Krzywoustego”

W czwartek 14 marca uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w żywej lekcji historii „Od Mieszka I do Bolesława Krzywoustego, czyli podróż przez Polskę pierwszych Piastów”, przeprowadzoną przez grupę Arkona z Torunia.
Treść tej lekcji obejmowała informacje dotyczące kultury duchowej i materialnej dawnych Słowian. Aktorzy przybliżyli okres między 965 a 1138 rokiem. Spektakl zawierał elementy interaktywne, w których uczestniczyły najodważniejsze dzieci. Program przedstawienia zawierał ponadto scenki historyczne z pokazami walk średniowiecznych wojów.
Żywa lekcja historii bardzo przypadła do gusty uczniom, gdyż nie tylko zdobyli i utrwalili wiedzę z zakresu historii, ale przy tym świetnie się bawili.
Piotr Sowiński