11.06.2018 r. Program zdrowotny przedszkolaków

Dzieci z oddziału przedszkolnego zrealizowały program profilaktyki antytytoniowej pod hasłem „Czyste powietrze wokół nas”. Jego głównym założeniem jest nabycie wiedzy przez przedszkolaki na temat szkodliwości dymu tytoniowego oraz kształtowanie postawy obronnej wobec zjawiska palenia tytoniu.

W trakcie kilku zajęć dzieci poznały źródła i rodzaje dymu, określiły przyczyny wydobywania się dymów. Celem było zwiększenie wiedzy przedszkolaków na temat szkodliwości dymu papierosowego oraz skutków palenia papierosów, a także umiejętności radzenia sobie w sytuacjach, w których inni palą papierosy.

Dzieci chętnie uczestniczyły w zajęciach. Brały udział w rozmowach. Obejrzały plakaty, plansze, ilustracje i krótką prezentację. Wykonały kolorowankę postaci maskotki programu – dinozaura Dinusia oraz pracę plastyczną przedstawiającą, jak różne rodzaje dymu zatruwają środowisko, zaprojektowały i narysowały znaczek pod hasłem „Nie pal przy mnie”.

Zajęcia pobudziły ciekawość dzieci i zainspirowały ich wyobraźnię.

Ewa Szymańska