20.06.2018 r. Cała Polska czyta dzieciom

Jak każdego roku Szkoła Podstawowa w Szkotowie uczestniczyła w akcji CAŁA  POLSKA  CZYTA DZIECIOM.

Z uwagi na fakt, że  w roku  2018 mija  setna  rocznica Odzyskania Niepodległości – od poniedziałku do piątku(2.06-8.02.) –uczniowie naszej szkoły słuchali fragmentów pozycji literackich związanych się z walką  o wolność  i suwerenność  narodu  polskiego.  Największą  sympatią cieszyła się książka, pt. NIEDŹWIEDŹ  WOJTEK. NIEZWYKŁY  ŻOŁNIERZ  ARMII  ANDERSA.

W tym roku uczniowie starszych klas  przygotowali dla przedszkolaków oraz dzieci  klas I, II i III szkoły podstawowej montaż słowno- muzyczny przedstawiający  najpopularniejsze wiersze i piosenki  dla dzieci. Znalazły się tam utwory J. Brzechwy, J. Tuwima, M. Konopnickiej  i S. Jachowicza.

Na koniec  spotkania  mama   jednego z naszych uczniów przeczytała  dzieciom  fragment  książki  „Niedźwiedź Wojtek”.

bibliotekarz  szkolny

Izabela Miller