14.06.2019 r. Dzień Pustej Klasy

W tym roku Dzień Pustej Klasy był obchodzony 14 czerwca. Tradycyjnie, już po raz czwarty,  wychowawczynie  zorganizowały dla dzieci z oddziałów przedszkolnych  i uczniów klas I – III zajęcia na świeżym powietrzu.

Dzień Pustej Klasy jest wyjątkowym międzynarodowym świętem edukacji przypominającym o tym, jak ważne jest celebrowanie natury i korzystanie z jej mądrości.

Dzieci i młodzież, wspólnie ze swoimi nauczycielami, porzucają naukę w klasie na rzecz nauki w przyrodzie.

W tym roku świętowaliśmy na podwórku Klubu Seniora w Szkotowie. Zorganizowaliśmy zajęcia z kodowania , w ramach których dzieci nie tylko wspaniale bawiły się, ale również rozwijały spostrzegawczość, koncentrację i umiejętność logicznego myślenia. Były też gry i zabawy sportowe – przeciąganie liny, rzut woreczkiem do celu, hula hop, skakanka, ringo. Można było doskonalić swoje umiejętności w zakresie wykonywania resuscytacji krążeniowo – oddechowej. Dzieci wykonały plakaty pod hasłem „Każdy przedszkolak/uczeń – Mały Patriota – Wielki Człowiek” - w ramach realizacji programu edukacyjnego „Piękna nasza Polska cała”.

Pogoda była piękna. Na twarzach uczestników świętowania tego wyjątkowego dnia widoczny był uśmiech. To integracyjne spotkanie dzieci, pełne wrażeń, pozostanie miłym wspomnieniem i kontynuowanym w przyszłości pomysłem na naukę zdobywaną w inny niż zwykle sposób.

Więcej zdjęć na szkolnej stronie Facebooka.

Ewa Szymańska