lefttop.jpgleftmiddle.jpg

Poinformuj znajomych o istnieniu strony, przez kliknięcie w link poleć nas.

rightmiddle.jpg

Jeśli chcesz być na bieżąco informowany o tym co się dzieje w twojej szkole - zapisz się na naszą listę mailingową.

kalendarium
Środa, 2018-11-21
Imieniny:
Janusza, Marii
leftbottom.jpg
Logo BIP
http://zsszkotowo.szkolnastrona.pl/index.php?p=m&idg=zt,216
http://zsszkotowo.szkolnastrona.pl/index.php?p=m&idg=zt,217
https://edu-sense.com/pl/
http://zsszkotowo.szkolnastrona.pl/index.php?p=m&idg=zt,218
https://www.facebook.com/spszkotowo/
Jesteś tu: » Strona startowa » 26.05.2018 r. Obchody Dni Rodziny

26.05.2018 r. Obchody Dni Rodziny

W sobotę 26 maja w Szkole Podstawowej w Szkotowie odbyła się impreza z okazji obchodów Dni Rodziny. Uczestniczyli w niej wszyscy uczniowie oraz rodzice i zaproszeni goście.

 

 

 

Punktualnie o 9 rozpoczęła się część artystyczna przygotowana przez uczniów klas IV –VII s.p. oraz II-III g. Wykonawcy prezentowali własne wiersze, napisane, by uczcić 100 rocznicę odzyskania niepodległości przez Polskę i śpiewali piosenki dla mam z okazji ich święta.


Następnie przedstawiciele Policji zaprezentowali strój bojowy i przypomnieli o zasadach bezpieczeństwa. Ponadto zaprosili uczniów do obejrzenia ich auta, gdzie zdejmowali odciski palców. Było to wyjątkowe przeżycie.


O godzinie 10 odbył bieg rodzinny na 1500 metrów. Zmęczeni zawodnicy mieli jednak siły, by skorzystać z licznych atrakcji takich jak: malowanie twarzy, zabawa balonami, skok przez kozła, skakanki, sumo, piłkarzyki , żonglerka i wielu innych .


Na zakończenie uroczystości odbyła się loteria fantowa, w której każdy los był wygrany.  Ponadto można było wzmocnić siły, zajadając smakowite kiełbaski.


To był niezwykle udany dzień, uśmiechy na twarzach dzieci i mam upewniły wszystkich, że rodzina jest najważniejsza. Przypomniały także, by być dumnym z Polski naszej Ojczyzny.

 

Jolanta Nowak


 

Organizowane  w naszej szkole  DNI  RODZINY  stały się  także  pretekstem do przypomnienia  rodzicom zwyczaju  WSPÓLNEGO  CZYTANIA. Podczas   tych  pięknych  chwil  spędzonych  z dzieckiem wspólne czytanie jest  prawdziwym dobrodziejstwem.

 

W celu  uświetnienia  100-letniej  rocznicy  Odzyskania Niepodległości  przez Polskę  zaproponowaliśmy   rodzicom, by czytali  dzieciom  pozycje  literackie  rozwijające  uczucia patriotyczne (np. dla młodszych dzieci: „Polskie pojazdy”, „Polskie symbole”, ”Polskie wynalazki”, dla starszych „Mała księga patrioty”, Ilustrowane dzieje Polski”itp.), wprowadzające w świat barwnej polskiej historii.

 

Bibliotekarz   szkolny

 Izabela  Miller