lefttop.jpgleftmiddle.jpg

Poinformuj znajomych o istnieniu strony, przez kliknięcie w link poleć nas.

rightmiddle.jpg

Jeśli chcesz być na bieżąco informowany o tym co się dzieje w twojej szkole - zapisz się na naszą listę mailingową.

kalendarium
Środa, 2018-11-21
Imieniny:
Janusza, Marii
leftbottom.jpg
Logo BIP
http://zsszkotowo.szkolnastrona.pl/index.php?p=m&idg=zt,216
http://zsszkotowo.szkolnastrona.pl/index.php?p=m&idg=zt,217
https://edu-sense.com/pl/
http://zsszkotowo.szkolnastrona.pl/index.php?p=m&idg=zt,218
https://www.facebook.com/spszkotowo/
Jesteś tu: » Strona startowa » 04.06.2018 r. „Bliżej pieska” – projekt przedszkolaków

04.06.2018 r. „Bliżej pieska” – projekt przedszkolaków

 „Zwierzę, jako istota żyjąca, zdolna do odczuwania cierpienia, nie jest rzeczą. Człowiek  jest mu winien poszanowanie, ochronę i opiekę” – to pierwsze słowa polskiej ustawy o ochronie zwierząt, które towarzyszyły przedszkolakom podczas realizacji projektu pod hasłem „Bliżej pieska”.

 

 

Dzieci z oddziału przedszkolnego z dużym zaangażowaniem uczestniczyły w działaniach dotyczących projektu "Bliżej pieska". Mogły nieść pomoc potrzebującym zwierzakom oraz uczyły się właściwego zachowania wobec nich.


Obejrzały filmy edukacyjne poruszające problematykę obrony przed atakiem psa oraz właściwego zachowania w przypadku spotkania nieznanego zwierzęcia. Wiedza dzieci zaczerpnięta z filmów została wsparta pogadanką policjantów, w której uczestniczyli również rodzice. Przedszkolaki świetnie bawiły się podczas oglądania muzycznych bajeczek połączonych z piosenkami o pieskach. Opracowaliśmy kodeks właściwego zachowania wobec psów, który został zapisany na plakacie wykonanym z kolorowanek dzieci. Pokolorowanym przez siebie pieskom przedszkolaki nadały imiona i zaproponowały prośby, które zwierzaki mogłyby skierować do ludzi. Dzieci wykonały piękne prace z kółek origami, przedstawiające sylwetki psów. Do realizacji projektu włączyli się rodzice dzieci, akceptując  i wspierając pomysł wyjazdu do schroniska dla psów "Podaj łapę" w Tatarach koło Nidzicy. Zawieźliśmy karmę i akcesoria potrzebne czworonożnym przyjaciołom. Wyjazd był dużym przeżyciem i stał się dla dzieci miłym wspomnieniem.

 

Za udział w projekcie oddział przedszkolny otrzymał certyfikat, a każde dziecko, na uroczystości zakończenia roku szkolnego dostanie dyplom potwierdzający, że przedszkolaki są przyjaciółmi zwierząt.

 

Koordynator projektu – wychowawca

Ewa Szymańska